Klik op het plaatje om de Powerpoint presentatie te zien. Geduld is een schone zaak, de presentatie is 25,6 MB, u moet wel een minuutje geduld hebben. Maar het is de moeite waard!
Hierbij presenteren we u het alternatieve plan van het Woonboten Komitee Zijkanaal I e.o. (WBK) voor de inpassing van de bestaande woonboten langs de nieuwe woonwijk De Bongerd. Het voorgestelde plan is een alternatief plan voor het door het Stadsdeel Noord voorgestelde concept Inrichtingsplan Woonboten Zijkanaal voorjaar 2008.
Sinds de vaststelling van het Stedenbouwkundig Plan De Bongerd in januari 2007 is enkele malen overleg gevoerd met het WBK en een klankbordgroep van woonboot bewoners. Tijdens de bijeenkomsten heeft geen goed overleg plaatsgevonden met de huidige bewoners en is in de uitwerking van het SP naar een Inrichtingsplan geen ruimte geboden voor inbreng vanuit de woonbotenbuurt.
Noodzaak om nu met een alternatief te komen vanuit de woonbotenbuurt is het nieuwe concept bestemmingsplan De Bongerd dat naar verwachting in de eerste helft van 2009 in procedure zal gaan en waar de bestaande woonboten een onderdeel vormen.
Kern van het alternatieve plan is dat met beperkte en eenvoudige aanpassingen alle woonboten met huidige tuinen kwalitatief ingepast kunnen worden, zonder de nieuwbouwwoningen in De Bongerd te belemmeren. De bestaande woonbotenbuurt én de nieuwe woonwijk kunnen dus goed samengaan!
In deze presentatie wordt eerst kort stil gestaan bij de voorgeschiedenis, de stand van zaken 2008, het alternatieve plan en de conclusies.
We vragen u het plan te bestuderen en nemen binnenkort met u contact op om uw visie te geven, in een open gesprek met de politiek in Noord.
Woonboten Komitee Zijkanaal I e.o. , december 2008 Amsterdam
